KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9895318
nr 989 5318
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Folke Gullby (1912-1982), väg med grind, signerad, motivet: 18x14
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 oktober 2015
kl 19:00:20
26/10 12:10:32
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby